Zadbaj o auto zimą. Odwiedź salon Mazda

Mazda Klimczak salon samochodowy

Nadeszła zima, a wraz z nią kłopoty kierowców. Największy z nich to przede wszystkim mokre i śliskie drogi, które wiążą się z koniecznością ostrożniejszej jazdy. Jednak to nie wszystko, bo by zwiększyć bezpieczeństwo swoje i pasażerów, każdy kierowca powinien odpowiednio zadbać o auto przed zimą.

Jak przygotować auto do zimy?

Po pierwsze akumulator. Przede wszystkim należy odwiedzić autoryzowany serwis, (na przykład salon Mazda), gdzie sprawdzą stan akumulatora w pojeździe. Jeżeli test wykaże, że akumulator nie jest odpowiednio naładowany, możemy spodziewać się problemów przy porannym zapalaniu silnika. Wiadomo bowiem, że podczas zimy, a zwłaszcza silnych mrozów, spada bardzo pojemność elektryczna w akumulatorze.
Druga rzecz to wymiana opon na zimowe, która powinna być wykonana już wtedy, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Każdy rozsądny kierowca już to zrobił, zdając sobie sprawę z grożącego mu niebezpieczeństwa niekontrolowanego poślizgu na drodze i jego konsekwencji.

Modele Mazdy 2017 salon samochodowy Klimczak
Modele Mazdy 2017 salon samochodowy Klimczak

W salonie Mazdy i każdym innym warto sprawdzić stan płynów. Szczególnie ważny jest płyn chłodniczy, odpowiedzialny za odprowadzenie nadmiaru ciepła z silnika oraz płyn hamulcowy – najistotniejszy dla prawidłowego działania systemu hamulcowego.
Zimą trzeba pomyśleć także o doborze właściwego oleju silnikowego. Najlepszy jest syntetyczny, ponieważ nie gęstnieje on podczas mrozów, łatwo więc uruchomić silnik.
Jeżeli chodzi o płyny trzeba wspomnieć też o płynie do spryskiwaczy, oczywiście zimowym, a więc przystosowanym do bardzo niskich temperatur. Dobrze także wymienić pióra wycieraczek.

Jazda zimą

Aby mieć pewność, że pojazd został odpowiednio zabezpieczony przed zimą można też pomyśleć o jego konserwacji. Zabezpieczymy w ten sposób auto przed korozją, która zimą bardziej mu zagraża ze względu na wilgoć, niskie temperatury, a także środki chemiczne używane do posypywania ulic.
I tu również możemy liczyć na pomoc fachowców z ASO Mazda, którzy nie tylko pomogą sprawdzić samochód, ale doradzą i wykonają potrzebne usługi. Po opuszczeniu salonu Mazdy można być pewnym, że pojazd jest dobrze przygotowany do zimy.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz, która ma ogromne znaczenie, gdy chodzi o bezpieczną jazdę zimą. Bo nawet najlepszy przegląd auta w ASO Mazda i najdroższe opony zimowe nie zdadzą się na nic, gdy umiejętności kierowcy są słabe. Zwłaszcza zimą, na oblodzonej często jezdni trzeba posiadać pewne umiejętności, na przykład hamowania pulsacyjnego. Niektórzy na pewno powinni pokusić się o kurs, który pozwoli poćwiczyć jazdę zimą.

Dodaj komentarz