Rodzinny samochód na lata. Co wybrać?

Mazda CX-5 Klimczak Częstochowa

Decyzja o założeniu rodziny jest prawdopodobnie największą i najpoważniejszą w całym życiu. Wywraca do góry nogami wszystko, co do tej pory udało się zbudować wokół swojej osoby. Zmiana ta pociąga za sobą szereg kolejnych, mających ogromny wpływ na nasze codzienne życie.

Co teraz będzie z moją ukochaną Miatą?

Świat mężczyzny wywraca się do góry nogami nie w momencie sakramentalnego tak, kupowania wspólnego mieszkania, czy narodzin dziecka. Prawdziwa zmiana zachodzi w momencie, gdy jego ukochaną Mazdę MX-5 ma zastąpić samochód rodzinny. Koniec z dynamiczną jazdą, koniec z zabawą tylnym napędem i jazdą bez dachu w słoneczne dni. Ale czy aby na pewno?

Dobre, bo japońskie

Wybór odpowiedniego auta, jest sprawą niezwykle trudną. Często dopiero po miesiącach, a nawet latach, wychodzą na wierzch wszystkie jego wcześniej niedostrzegalne mankamenty.
Jakie cechy charakterystyczne powinien przejawiać samochód, który zachwyci nas swoimi możliwościami na tyle, żebyśmy byli jego posiadaczem przez długie lata? Zdecydowanie najważniejsza jest w tym wypadku jego niezawodność. O ile ciężko w tej kategorii oceniać nowe samochody, które nie mają jeszcze swojej drogowej historii i setek tysięcy przejechanych kilometrów, to możemy już wstępnie określić kierunek poszukiwań. W kwestii niezawodności, od lat na rynku królują japońskie samochody.
Jeśli dodatkowo dodamy do tego niespotykaną wcześniej stylistykę, dynamikę jazdy i filozofie jinba ittai, czyli idealną harmonie między kierowcą i samochodem, kierunek jaki obierzemy po nasze nowe auto może być tylko jeden, a jest nim salon Mazda.

Mazda CX-5 Klimczak Częstochowa
Mazda CX-5 Klimczak Częstochowa

Rodzinny SUV od Mazdy

Co znajdziemy w ofercie dealera Mazdy? Tak właściwie dokładnie to czego potrzebujemy, samochód szyty na miarę.
Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy małe miejskie autko, które nie sprawi nam problemu nawet w najciaśniejszej uliczce, naszym wyborem powinna stać się Mazda2. Jeśli natomiast potrzebujemy czegoś większego i przestronniejszego, inżynierowie mazdy przygotowali dla nas model Mazda3, która dzięki zwiększonej przestrzeni bagażowej, nie polegnie po żadnych, nawet największych zakupach.
Jednak największym faworytem do miana auta rodzinnego, powinien być stworzony przez Mazdę kompaktowy SUV, czyli model CX-5.
Niezwykle przestronny i sprytnie skonstruowany samochód. Dzięki swoim rozmiarom, pomieści całą rodzinę w drodze na wakacje. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, niezwykle bezpieczny. I pomimo swoich gabarytów, bardzo dynamiczny.
Jeśli tylko potrzebujemy duże i przestronne auto rodzinne, wybór powinien paść na model CX-5. Jeśli natomiast poruszamy się jedynie w mieście i nie potrzebujemy dużego pojazdu, model 2 będzie dla nas stworzonym. Mazda 3 natomiast, jest miłym kompromisem. Użytkowanie jej w mieście nie będzie nastręczało trudności, a i razie potrzeby dłużej wycieczki za miasto z całą rodziną, poradzi sobie znakomicie.

1 komentarz “Rodzinny samochód na lata. Co wybrać?”

  1. Teraz szukamy z mężem rodzinnego samochodu i wiem że to nie jest łatwa decyzja. Ostatnio trafiliśmy na rodiusa i dowiedzieliśmy się że tam można dostać zniżkę dla posiadaczy karty dużej rodziny a wiadomo każdy zaoszczędzony grosz się przyda. Zobaczymy jednak jak poradzi sobie też na jeździe próbenej.

Dodaj komentarz