Najbardziej innowacyjne technologie części samochodowych i ich zalety

Ceny nowych fabrycznie części samochodowych zwykle wprowadzają w zdumienie, zwłaszcza w kontekście marek uznanych powszechnie za luksusowe. Z kolei jakość zamienników pochodzących głównie z krajów azjatyckich odbiega od oczekiwań nawet niewybrednych użytkowników. Czy to oznacza, że posiadacz np. Jaguara jest skazany na zakup części wyłącznie w autoryzowanym serwisie? Czy części nabyte na rynku wtórnym podlegają weryfikacji technicznej?
 • Skąd pochodzą części oferowane na Autoparts24?
 • Czy części dostępne na Autoparts24 są sprawdzane?
 • Jak odbywa się dobór części?
 • Czy warto nabywać części samochodowe używane?

Czy używane części samochodowe odpowiadają współczesnym standardom? 

Przy spełnieniu odpowiednich warunków części używane w niczym nie odbiegają od swoich fabrycznych odpowiedników. Jak to możliwe?

Przede wszystkim warto przełamać stereotyp stanowiący, że szrot to bezładna zbieranina starych wraków. Współczesne przedsięwzięcie tego typu posługuje się najnowszymi technologiami informatycznymi stanowiącymi jednocześnie bazę danych dotyczących dostępnych pojazdów i ich części.

Doskonałym tego przykładem jest popularny auto złom. Autoparts24 to największy rynek auto złomu online używanych części samochodowych.

Wypada dodać, iż w wielu przypadkach złomowaniu podlegają pojazdy niewyeksploatowane. Są to przeważnie smutne skutki kolizji oraz wypadków samochodowych. Cechy eliminujące pojazd z ruchu drogowego nie powodują utraty właściwości technicznych predysponujących daną część do dalszego wykorzystania.

Jakie kryteria powinien spełniać nowoczesny auto złom? 

Przede wszystkim klient powinien mieć pewność, iż wszystkie części pochodzą z autoryzowanych stacji demontażu pojazdów. Specjaliści tam zatrudnieni dbają o najwyższą jakość odzyskiwanych elementów, wybierając tylko te, których sprawność nie budzi wątpliwości.

Inne cechy profesjonalnego auto złomu:

 • Dostęp do zasobów oferowanych przez licznych dostawców działających na terenie Europy;
 • Pomoc w weryfikacji poszukiwanej części;
 • Metody doboru części uwzględniający oznaczenia OE bądź OEM;
 • Dostępność nawiązania stałej współpracy z warsztatami mechanicznymi;
 • Udokumentowanie zakupów pozwalające na uwzględnienie wydatków w księgach rachunkowych;
 • Części objęte są gwarancją i regulacjom Unii Europejskiej zawartych w przepisach prawa zakupowego dotyczącego wad.
 • Stałe wsparcie działu obsługi klienta.

Umiędzynarodowienie rynku auto złom spowodowało łatwiejszy i bardziej przyjazny dostęp do oryginalnych części. Koniec z zamiennikami, koniec z mierną jakością.

Części z auto złomu – czy warto?

Niskie ceny w połączeniu z walorami prezentowanymi tylko przez oryginalne części są rękojmią satysfakcji kierowcy oraz gwarantem bezawaryjnej eksploatacji. W tych warunkach korzyści wynikające z zakupu części na Autoparts24 są oczywiste. Poszukujesz podzespołów do Twojego auta? Sprawdź jakie to łatwe. Z Autoparts24 znajdziesz wszystko w kilka minut.

Dodaj komentarz