Buty na motocykl

motocykl

Każdy motocyklista musi zadbać o odpowiednią odzież i obuwie, które pozwoli cieszyć się jazdą na tym sprzęcie. Jak wybrać buty na motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Buty ma motocykl

Ochrona motocyklisty to nie tylko kask i kurtka motocyklowe, ale także odpowiednio dobrane obuwie. Powinno cechować się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. W tym przypadku cena powinna być kwestią drugorzędna – pamiętać należy, że jest to inwestycja na długie lata. Bezpieczne buty na motocykl powinny być wodoodporne i zapewniać stopom ciepło podczas trwania sezonu.

Funkcje

Buty motocyklowe mają kilka funkcji, jednak przede wszystkim zapewniają ochronę motocyklisty. Ponadto, powinny dopasowywać się do warunków atmosferycznych, zapewniając osłonę przed wiatrem, deszczem i zimnym powietrzem. Obuwie musi być stabilne – ustabilizowane stopy lepiej pracują z motocyklem, co jest wygodne i bezpieczne. Warto dobrać obuwie do własnych potrzeb i swojego stylu, ale jakość i staranność wykonania to także niezwykle istotne aspekty.

Obuwie ze skóry

Buty motocyklowe wykonane ze skóry są wytrzymałe i wygodne. Naturalna skóra jest połączeniem stylowego designu i trwałości. Zazwyczaj motocykliści sięgają po wysokie buty z wodoodpornej skóry lub turystyczne buty, nadające się podczas pieszych wycieczek w czasie postoju i podczas jazdy.

Buty na choppera

Miłośnicy takich motocyklów powinni postawić na klasykę połączoną z nowoczesnością. To praktyczne rozwiązanie, a buty gwarantują przeważnie wysoką jakość i unikatowy styl. Można wybierać wśród modeli cięższych, masywniejszych, jak i lekkich i stylowych, bardzo dobrze dopasowujących się do każdej stopy.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając buty na motocykl, dobrze, aby posiadały one następujące cechy, lub chociaż jedną z tych cech;

– usztywnione czubki i pięta,

– antypoślizgowe spody,

– łatwość czyszczenia,

– dostosowanie materiału do warunków pogodowych,

– ponadczasowy design (doceniany przez stylowych motocyklistów),

– zapewnienie wygody i komfortu.

Obuwie dobrane do motocyklu

Niektóre osoby zwracają także uwagę na to, aby dobrać buty do stylu jazdy. Całkiem inaczej prezentują się bowiem buty do jazdy turystycznej, jazdy po mieście, czy jazdy sportowej. Im większa prędkość motocyklu, tym motocyklista wymaga lepszej ochrony w przypadku obuwia. Odpowiednia wentylacja i solidność to jedne z podstawowych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę.

Buty na motocykl są często uzupełnieniem stylu, ale pełnią głównie funkcje ochronne.

1 komentarz “Buty na motocykl”

  1. Łatwo zrobić test, trzymaj buta na dole za podeszwę i pomachaj nim na boki, jak jest sztywny to już coś, jak lata to się nie nadaje.
    But musi mieć ochronę śródstopia, przy częstym zmienianiu biegów można się nabawić niezłej kontuzji. tak samo kostka, nawet parkingówka może nieźle dać nam w kość

Dodaj komentarz