Odśnieżanie samochodu – triki i ciekawostki

odśnieżanie samochodu

Wstajesz rano, wychodzisz z domu i marzysz tylko o tym, aby wsiąść do ciepłego samochodu, jednak trafiasz na zimowe trudności. Sprawdź, jak przyspieszyć odśnieżanie samochodu.

Nie tylko szyby i lusterka

Nie ma jasnych przepisów dotyczących tego, że samochód musi być odśnieżony. Jednak jeżeli zagraża to bezpieczeństwu jazdy, z pewnością musisz liczyć się z pouczeniem lub mandatem, jeżeli Twoje kochane czerty kółka, natrafią na kontrolę drogową. Warto zadbać o odpowiedzialną i komfortową jazdę.

Wielu producentów oferuje produkty, które pomogą ochronić Twój samochód przed uciążliwym śniegiem oraz zamarzniętymi szybami lub zamkami. Istnieją jednak sposoby na to, aby ułatwić odśnieżanie auta. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby odśnieżyć każdą cześć samochodu. Bardzo często wielu kierowców usuwa śnieg z szyb i lusterek, zapominając o dachu samochodu oraz odsłoniętych tablicach rejestracyjnych. Podczas hamowania śnieg, który został na dachu, może osunąć się na przednią szybę i zagrażać bezpieczeństwu jazdy.

Podstawowym wyposażeniem każdego kierowcy, powinny być między innymi:

  • Kompaktowa szczotka do odśnieżania, która pozwoli usunąć nadmiar śniegu z dużych powierzchni i trudno dostępnych miejsc.
  • Skrobaczka do szyb. Istnieje wiele rodzajów oraz modeli skrobaczek, które możemy zakupić. Zwróć uwagę na to, aby miała długą rączkę, ponieważ ułatwi to odśnieżanie, a twoje rękawiczki będą suche, a ręce ogrzane.

Czy to wystarczy? Istnieje wiele produktów, które pozwolą oszczędzić czas na długotrwałym i uciążliwym odśnieżaniu. Wśród nich, możemy wyróżnić między innymi:

  • Odmrażacz do szyb Mazda, który z pewnością będzie alternatywą dla mozolnego zdrapywania lodu skrobaczką. Wystarczy spryskać zamarzniętą powierzchnię, odczekać chwilę i bez problemu ściągnąć reszki rozmrożonego śniegu wycieraczkami. Oszczędzi to nasz czas i przede wszystkim ilość włożonej pracy.
  • Mata na przednią szybę, to również powinniśmy wziąć pod rozwagę. Osłony antyszronowe stanowią niezawodną ochronę samochodu zimą. Zamiast walczyć z mrozem i śniegiem, ściągamy matę i cieszymy się komfortem jazdy.

Ciekawe triki i rozwiązania, które ułatwią odśnieżanie

Wcześniej wymieniliśmy podstawowe narzędzia, które powinien mieć każdy kierowca. Poniżej przedstawiamy nowoczesne produkty, które możesz dodatkowo zakupić, aby ułatwić i umilić sobie odśnieżanie. Wodoodporne rękawice ze skrobaczką, to obowiązkowe „Must Have”, każdego gadżeciarza oraz osoby, która ceni sobie komfort i praktyczność. Istnieją również narzędzia wielofunkcyjne, które z jednej strony mają skrobaczkę a z drugiej szczotkę do odśnieżania. Staraj się dobrać takie produkty, które nie zajmują dużo miejsca.

Co zrobić, jeżeli zamarznie mi zamek?

Przede wszystkim nie polewaj go ciepłą wodą. Skorzystaj z odmrażaczy w aerozolu lub zainwestuj w specjalną wkładkę, która przypomina kluczyk. Wkładka się odpowiednio nagrzewa i topi lód. Każdy produkt, który opisaliśmy z pewnością, znajdziesz w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Jeżeli wiesz, że planowane są opady śniegu, ustaw budzik 10 minut wcześniej.

Ostatnia rada, którą przygotowaliśmy, odpowiada na pytanie, czy grzanie auta na biegu jałowym, jest dobrym pomysłem? Coraz częściej słyszmy, że nie jest to wcale najlepsze rozwiązanie, ponieważ po odpaleniu silnika, należy poczekać kilka sekund, zanim ruszymy w drogę. Jest wiele produktów i rozwiązań, które ułatwią nam odśnieżanie samochodu. Należy dostosować je indywidualnie do naszych potrzeb oraz możliwości.

Dodaj komentarz