Czy opłaca się kupować samochody poleasingowe?

samochody poleasingowe

Wiele firm bierze samochody w leasing na 2-3 lata po czym oddaje do salonu. Czasem firmy rezygnują z umowy w trakcie jej trwania, wtedy samochody leasingowe również wracają do salonowej floty. Takie samochody sprzedawane są innym firmom oferującym samochody poleasingowe lub sprzedawane w samym salonie. Można je kupić zarówno stacjonarnie, jak i na internetowych giełdach.

Auta poleasingowe – zalety

Pierwszym czynnikiem, który zachęca do zakupu samochodu poleasingowego jest cena. Za kilkuletnie auto można zapłacić kilkakrotnie mniej niż za nowy egzemplarz. Jest również większa pewność, że nie kupuje się „kota w worku”. Zwłaszcza jeśli wybierze się renomowaną firmę sprzedającą poleasingowe samochody osobowe. Takie samochody powinny mieć pełną dokumentację techniczną, a także być serwisowane w autoryzowanych punktach. Dlatego trudniej jest ukryć historię samochodu.

CZYTAJ TAKŻE: Wyprzedaż rocznika. Kiedy najlepiej kupić nowy samochód?

Kilkuletnie samochody są zwykle w dobrym stanie technicznym. Na pewno lepszym niż samochody z ogłoszenia, gdzie dopiero po przeglądzie dowiadujemy się różnych rzeczy. Nawet jeśli pozornie wszystko jest w porządku, to okazuje się, że po krótkim czasie trzeba wymienić np. klocki hamulcowe. W renomowanym salonach zajmujących się sprzedażą poleasingową dba się o stan techniczny pojazdów. Jeśli jakaś część uległa znacznemu zużyciu, wymieniaja się ją na nową, nawet gdyby teoretycznie nadawała się jeszcze do użytku przez krótki czas.

Ponadto samochody poleasingowe są regularnie czyszczone, a po powrocie z leasingu również sprawdzane pod kątem ubytków lakieru, który w razie konieczności jest uzupełniany. Dzięki temu w salonie dostępne są auta, które wyglądają jak nowe nie tylko z zewnątrz. Są w bardzo dobrym stanie technicznym i nie trzeba po krótkim czasie oddawać icsamochodyh do serwisu.

Minusy inwestowania w samochody poleasingowe

Auta poleasingowe mają często bardzo duży przebieg. To jest ich największy minus. Z drugiej strony przynajmniej nie jest on ukrywany przed kupującym. Często zdarza się, że samochody poleasingowe mają roczny przebieg nawet czterokrotnie większy od przeciętnych samochodów miejskich. Często poleasingowe samochody osobowe posiadają ubogie wyposażenie i trzeba zapłacić za nie więcej niż za te same roczniki z ogłoszenia. Niemniej jednak tu mamy pewność, że przeszły one pełny przegląd techniczny i są w 100% sprawne. Do tego niektórzy sprzedawcy oferują na nie gwarancje, czego niestety nie można mieć zapewnionego, kupując samochód z ogłoszenia.

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie kupić używany samochód?

Zatem zakup samochodów poleasingowych od renomowanych sprzedawców może się opłacać. Dodatkową zaletą jest to, że takie samochody można ponownie wziąć w leasing, co jest opłacalne zwłaszcza w przypadku tych droższych egzemplarzy z wyższej półki. Oczywiście w przypadku średniej półki nie można liczyć na bogate wyposażenie samochodu. Samochody poleasingowe mimo sporego przebiegu mogą nam jeszcze przez długi czas bardzo dobrze służyć zarówno w pracy, jak i do celów prywatnych.

Zdjęcie wykonane przez AL na Unsplash.

3 komentarzy “Czy opłaca się kupować samochody poleasingowe?”

  1. miesiąc temu kupiłem samochód poleasingowy i jestem bardzo zadowolony. Firma DODATKWO korzystała z lokalizacji GPS, dzięki czemu moja Skoda nie jest zniszczona, a powiedziałbym nawet, że w świetnym stanie. W leasingu auto jeździło 2 lata.

  2. poleasingowe zyskują w moich oczach, bo firmy wykorzystują monitoring lokalizacji. Trafiło mi się wyjątkowo mało zużyte auto 🙂

Dodaj komentarz