Jakie cechy powinien posiadać miejski samochód?

Mazda2. Model 2017 Anndora Kraków

Czy samochód typowo miejski musi być nudny i nijaki? Czy jego walory wizualne i jezdne, muszą być co najwyżej poprawne? Zdecydowanie nie, istnieją auta, które potrafią poruszyć nasze emocje i jednocześnie doskonale odnajdą się w miejskiej dżungli.

Na co zwrócić szczególna uwagę?

Dobry miejski samochód, z racji swojego naturalnego środowiska jakim są wąskie miejskie uliczki i miejsca parkingowe o bardzo ograniczonej pojemności i widoczności, musi być siłą rzeczy niewielkich rozmiarów. Przy czym, musi zapewniać dostatecznie dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, aby podróżowaniu nim nie towarzyszył dyskomfort. Jednocześnie powinien być ekonomiczny i posiadać odpowiednią dynamikę oraz zapewniać bezpieczeństwo podróżnym.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z samymi sprzecznościami. Jednak są to tylko pozory. Producenci aut potrafią dokonywać obecnie prawdziwych cudów na czterech kołach.

Mazda2 Anndora Kraków
Mazda2 Anndora Kraków

Który wybrać?

Ze wszystkim obecnie dostępnych aut miejskich, zbierającym jedne z najlepszych recenzji jest projekt Mazdy. Model Mazda 2 opinie zbiera właściwie same pochlebne. Czemu to zawdzięcza? Idealnemu połączeniu wszystkich niezbędnych dla auta miejskiego cech. Niewielkie rozmiary zewnętrzne pozwalające swobodnie poruszać się po nawet najciaśniejszych uliczkach i parkingach. Duża jak na swoją klasę przestrzeń bagażowa i kabinowa, połączona z najnowszymi technologiami bezpieczeństwa.
Model 2 dostępny jest nawet ze 115 konnym silnikiem, dzięki któremu nikt nie będzie mógł narzekać na brak dynamiki jazdy, przy zachowaniu wciąż bardzo dużej kultury pracy silnika i niewielkiego spalania.
Całość została opakowana w niebanalny design, który jest znakiem rozpoznawczym Mazdy i obok którego nie sposób przejść obojętnie.
Mazda posiada cechę, która jest niestety często pomijana przez producentów aut. Każda podroż tym samochodem daję najprawdziwszą radość. Filozofia Mazdy, według której konstruują swoje auta, ma późniejsze odzwierciedlenie w kontakcie z autem. Nawet wydawać by się mogło, nudna podróż na zakupy, może wywołać u kierowcy szczery uśmiech.

Samochód idealny?

Mazda 2 jest samochodem, który zbliża się do idealnego auta miejskiego tak blisko, jak jeszcze żaden samochód przed nim. Posiada wszystkie pożądane w miejskim aucie cechy, dodając dodatkowo płynącą z jazdy najprawdziwszą przyjemność. Każdy salon samochodowy Mazdy posiada możliwość jazd próbnych. Grzechem byłoby nie skorzystać i osobiście się nie przekonać, jak dobre auto udało się stworzyć inżynierom z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tekst powstał we współpracy z salonem samochodowym anndora.mazda-dealer.pl.

Dodaj komentarz