Mazda rządzi na drodze

mazda na drodze

Samochody Mazda produkowane są przez japońską firmę Mazda Motor Corporation. Firma została założona blisko 100 lat temu, w 1920 roku. 

Stała praca nad udoskonalaniem

Mazda nieustannie wprowadza do swoich modeli najnowsze technologiczne rozwiązania, pozwalające na bardziej ekonomiczną, komfortową i bezpieczna jazdę.

Najnowszym modelom Mazdy projektanci postanowili nadać duszę ruchu. Określają ją jako KODO, a w przyjętej dla nadwozi stylistyce ma przywodzić na myśl pełne energii i temperamentu oraz gracji dzikie koty. Sylwetki samochodów mają oddawać wrażenie ruchu i dynamiki.

Mazda zastosowała w swoich wozach innowacyjną technologię SKYACTIV. Składają się na nią lekkie i bezpieczne nadwozia wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości, bardzo wydajne silniki charakteryzujące się niskim spalaniem oraz sztywne, ale nadające samochodom przyczepność podwozie, które także, dzięki m.in. poprawieniu tłumienia amortyzatorów, zapewnia niski poziom hałasu we wnętrzu.

Samochody wyposażone są również w aktywny system bezpieczeństwa. Składają się na niego m.in.

  • system monitorowania ruchu poprzecznego przy wyjeździe tyłem – dzięki sygnalizowaniu nadjeżdżających pojazdów rozwiązanie to umożliwia bezpieczny wyjazd z ciasnych miejsc z ograniczoną widocznością
  • system monitorowania martwego pola
  • system ostrzegania przed niezamierzoną zmiana pasa ruchu – rozwiązanie to jest szczególnie pomocne podczas długich i nużących podróży
  • system wspomagający hamowanie i zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach – rozwiązanie bardzo pomocne zwłaszcza w ruchu miejskim
  • system automatycznie przełączający światła drogowe na mijania – zapobiega oślepianiu kierowców jadących z naprzeciwka.

Zastosowane rozwiązania systemowe nie wykluczają oczywiście standardowych zabezpieczeń w rodzaju poduszek i kurtyn bezpieczeństwa, zapobieganiu blokowania kół w trakcie
hamowania (ABS) czy rozwiązaniom wspomagającym stabilizację toru jazdy i kontroli trakcji (DSC i TCS).

Bogaty zestaw rozwiązań wspomagających bezpieczeństwo dostępny jest w każdym oferowanym modelu auta.

Miejskie i na bezdroża

Aktualnie dostępne modele samochodów Mazda mogą zaspokoić potrzeby różnego typu użytkowników. Dostępne są małe auta miejskie i bardziej pakowne rodzinne kombi. Są modele crossoverów dla jeżdżących w trudnych warunkach drogowych i sportowe roadstery. Różnorodność rozwiązań, jaki może przedstawić dealer samochodów pozwoli znaleźć odpowiedni wóz. Istotne informacje można znaleźć np. na stronie https://anndora.mazda-dealer.pl/modele.

Popularne samochody sprawdzające się w codziennym użyciu to mniejsze i większe hatchbacki, sedany i kombi. Do modeli tego typu należą: Mazda2 w wersji hatchbacka, Mazda3 w wersji hatchback i sedan oraz Mazda6 w wersji sedan i kombi. Poszczególne wozy dostępne są w różnych wersjach silnikowych oraz z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Dodaj komentarz