88. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie. Co zaprezentuje Mazda?

Mazda Vision Coupe, samochód koncepcyjny Mazda

Najważniejsze wydarzenie europejskiego świata motoryzacji zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już 88. edycja Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. W tym roku impreza potrwa od 8 do 18 marca. Czym fanów motoryzacji zaskoczy Mazda?

Nowa Mazda 6 Sport Kombi

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to najlepsze miejsce do pochwalenia się najnowszymi osiągnięciami marki. Z takim założeniem do Szwajcarii jadą przedstawiciele Mazdy. Na stoisku japońskiego giganta motoryzacji zaroi się od samochodowych i technologicznych nowości.

Nowa Mazda 6 Sport Kombi
Nowa Mazda 6 Sport Kombi

Podczas 88. Międzynarodowego Salonu Samochodowego swoją światową premierę będzie miała nowa Mazda 6 Sport Kombi. Japoński producent zaprezentuje najnowsze udoskonalenia tego flagowego modelu – nowy projekt bryły nadwozia oraz całkowicie odmienione wnętrze. Fani motoryzacji będą mogli zobaczyć zupełnie nowy design deski rozdzielczej i foteli. Środek debiutującej w Genewie Mazdy 6 wypełnią zupełnie nowe materiały – tapicerka z barwionej na brązowo skóry oraz sztuczny zamsz w złotym odcieniu. Szlachetny kolor został nałożony na materiał metodą podobną do zdobienia japońskich kimon. We wnętrzu nowej Mazdy 6 nie zabraknie także elementów wykonanych z drewna Sen.  Flagowy model został także ulepszony pod względem technologicznym. Zwiększono wydajność układu napędowego SKYACTIV, udoskonalono system Noise, Vibration and Harshness, minimalizujący hałas i wibracje wewnątrz pojazdu. Poprzez dodanie systemu kamer 360° oraz inteligentnego tempomatu dostosowującego prędkość do znaków drogowych rozbudowano układ bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

Nowa Mazda 6 Sport Kombi
Nowa Mazda 6 Sport Kombi

Samochody przyszłości

W Genewie zaprezentowana zostanie także Mazda VISION COUPE. Model ten jak w soczewce skupia w sobie wszystkie elementy przyszłościowej stylistyki japońskiego producenta. Prosty, opływowy kształt pozbawiony zbędnych detali,  sportowe zacięcie i innowacyjne uwypuklenie gry światła na karoserii czterodrzwiowego coupe wyznaczają kierunek w jakim chce podążać Mazda. VISION COUPE zostało już docenione przez specjalistów branży motoryzacyjnej. Nowatorski model Mazdy uznano niedawno za „Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku”. Producent nie zdradza na razie szczegółów technicznych VISION COUPE. Fanom motoryzacji pozostaje ocena samochodu pod względem stylizacji.

Mazda VISION COUPE
Mazda VISION COUPE

Drugim koncepcyjnym samochodem zaprezentowanym przez Mazdę podczas 88. Międzynarodowego Salony Motoryzacyjnego w Genewie będzie kompaktowy hatchback KAI CONCEPT. Słowo „kai” w języku japońskim oznacza pioniera. Model to zapowiedź przyszłych modeli marki. Futurystyczna stylistyka napędzana silnikiem spalinowym pozwala przypuszczać, że już w niedługim czasie takie samochody trafią na linię produkcyjną. Twórcy modelu KAI CONCEPT zastosowali w nim najnowszy system SKYACTIV-VEHICLE ARCHITECTURE, który dzięki odpowiednim rozwiązaniom ma na celu pełne zespolenie kierowcy z samochodem.

Koncepcyjny  hatchback wyposażono w silnik SKYACTIV-X, który także będzie mieć swoją premierę na 88. Międzynarodowym Salonie Samochodowy  w Genewie. Jest to autorska jednostka Mazdy następnej generacji, odznaczająca się nowatorską metodą spalania, określoną, jako Spark-Controlled Compression Ignition – zapłon samoczynny sprężonej mieszanki sterowany świecą. Technologia SPCCI łączy zapłon świecowy z tradycyjnego silnika benzynowego z zasadą zapłonu samoczynnego, znaną z silników Diesla. Charakteryzuje się szeroką skalą obrotów użytecznych i czystością spalin przy niskim zużyciu paliwa.

Mazda KAI CONCEPT
Mazda KAI CONCEPT

Podczas 88. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Mazda zaprasza na swoje stoisko –  5150 w hali nr 5 – w centrum kongresowym Palexpo. Oficjalną konferencję prasową zaplanowano na wtorek (6 marca) w godz. 8.15-8.30.

Dodaj komentarz