Ile kosztuje usługa lokalizacji GPS samochodu prywatnego?

lokalizacja GPS prywatnego samochodu, usługa lokalizacji GPS

Lokalizacja GPS kojarzy się nam głównie z monitorowaniem pozycji pojazdów ciężarowych lub zabezpieczeniem przed kradzieżą, chętnie stosowanym przez floty pojazdów firmowych. I choć obydwa skojarzenia są jak najbardziej słuszne, to warto powiedzieć jeszcze o trzecim aspekcie, jakim jest lokalizacja GPS aut prywatnych.

Czy warto? No właśnie – czy typowy Kowalski, posiadacz samochodu prywatnego, powinien inwestować w usługi lokalizacji GPS swojego auta? A jeżeli tak, to z jakimi kosztami się to wiąże?

Zalety lokalizacji GPS

Niewątpliwym atutem usług lokalizacji pojazdów prywatnych jest fakt, iż stanowią one znacznie lepsze zabezpieczenie w przypadku kradzieży niż jakikolwiek alarm czy nawet ubezpieczenie od kradzieży. Jeżeli nawet dojdzie do przejęcia auta przez amatorów cudzej własności, lokalizacja GPS pozwoli szybko i sprawnie je odnaleźć. I to nawet wtedy, gdy złodzieje spróbują pojazd ukryć, na przykład w kontenerze czy też głębokim garażu podziemnym.

Pokrzyżuj szyki złodziejom

Czy wiesz o tym, że dzięki lokalizacji GPS możesz nie tylko odnaleźć zaginione auto, ale także zapobiec kradzieży? System oferowany przez warszawską firmę Konsalnet umożliwia ustawienie specjalnych blokad pojazdu. Samochód może samodzielnie “rozpoznać” znajdującego się w nim kierowcę, co przy odpowiednich ustawieniach systemu alarmowego pozwoli zapobiec przypadkowemu przejęciu przez kogoś innego niż przypisane osoby. Co więcej, takie rozwiązanie uniemożliwia także odholowanie samochodu przez złodzieja.

Ile to kosztuje?

Skuteczny monitoring GPS samochodu prywatnego wcale nie musi być kosztowny. Ostateczna cena zależy od wielu czynników, między innymi od programu ochrony, jaki zdecydujesz się wybrać. Jedno natomiast jest pewne – to całkiem skuteczny sposób na zabezpieczenie swojego samochodu przed przejęciem go przez amatorów cudzej własności. A jeżeli już do samej kradzieży dojdzie, to lokalizacja GPS ułatwi odnalezienie pojazdu.

2 komentarzy “Ile kosztuje usługa lokalizacji GPS samochodu prywatnego?”

  1. Czy może mi ktoś polecić dobre lokalizatory za rozsądną cenę, ale takie żeby działały długo, bezawaryjnie i prawidłowo okazywały miejsce pojazdów na mapie? No i jeszcze będę wdzięczna za polecenie ciekawej platformy do zarządzania samochodami w firmie. Z góry dziękuję.

  2. przez ponad rok korzystałem z urządzeń Ikola, potem na 2 lata wziąłem dzierżawę w konsalnet. Nie polecam. Jak chcesz pracować na kompie i cokolwiek sprawdzać, to weź ikol. mapa jest prezycyjna, łatwa obsługa i sprzęt ok.

Dodaj komentarz