Leasing Volvo – kiedy warto się na to zdecydować?

Leasingowanie samochodu to bardzo popularne rozwiązanie wśród polskich przedsiębiorców. Co prawda zauważalnie rośnie zainteresowanie alternatywnym wynajmem długoterminowym, ale leasing wciąż  pozostaje tutaj wyborem numer jeden. Wynika to z niezaprzeczalnych zalet tej formy finansowania samochodu. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule, posiłkując się przykładem leasingu Volvo – jednej z najchętniej leasingowanych marek motoryzacyjnych w naszym kraju.

Leasing to propozycja dla szukających rozsądnych kosztów

Zacznijmy od najbardziej oczywistego powodu, dla którego warto rozważyć wzięcie samochodu w leasing. Chodzi oczywiście o generowanie kosztów uzyskania przychodu, co pozwala obniżyć swoje zobowiązania podatkowe względem fiskusa. W dodatku rata leasingu oraz inne opłaty na rzecz leasingodawcy stanowią rozsądny koszt, ponieważ każdy przedsiębiorca potrzebuje auta w swojej działalności.

Wybierz leasing, gdy nie chcesz tracić płynności finansowej

Leasing operacyjny jest naturalnym wyborem dla tych przedsiębiorców, którzy mogliby sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę, natomiast nie chcą tego robić z uwagi na potrzebę utrzymania tzw. cash flow – czyli płynności finansowej.

Jeśli cenisz sobie stały dostęp do gotówki, która może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, a jednocześnie wiesz, że stać Cię na spłacanie rat leasingu, to ta forma finansowania samochodu jest dla Ciebie.

Leasing idealnie sprawdza się w przypadku samochodów klasy premium

W Polsce leasinguje się auta z wszystkich segmentów, jednak rzeczywiście największe zainteresowanie budzą modele klasy premium. Powód jest prosty: zakup takiego auta za gotówkę stanowi bardzo duże obciążenie finansowe, czego można uniknąć właśnie decydując się na leasing Volvo czy innego luksusowego samochodu. To otwiera drogę do klasy premium również właścicielom mikro, małych i średnich firm.

Leasing to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy szukają samochodu na dłużej

Umowa leasingu nie zawsze obliguje do wykupienia samochodu po jej zakończeniu, natomiast większość przedsiębiorców decyduje się właśnie na taki krok – zwłaszcza, gdy kwota wykupu jest symboliczna.

Jeśli nie lubisz często zmieniać samochodów, to leasing z wykupem może być bardzo dobrym wyborem. Auto w tym czasie zdąży się zamortyzować, a po wykupieniu go do majątku prywatnego i odczekaniu 6 lat (zgodnie z aktualnymi przepisami) będzie można sprzedać je bez faktury, na umowę kupna-sprzedaży.

Znajdź korzystną ofertę leasingu Volvo

Jeśli masz przekonanie, że leasing to korzystne rozwiązanie także dla Twojej firmy, to w poszukiwaniu najlepszych ofert zajrzyj na iBemo. Jest to bezpłatna platforma, z poziomu której samodzielnie wybierzesz konkretną propozycję finansowania samochodu, dopasujesz warunki do własnych potrzeb i możliwości, a także załatwisz wszystkie formalności leasingowe.

iBemo daje dostęp do ofert leasingu Volvo i innych marek prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Umowę leasingu możesz zawrzeć w pełni online, bez wychodzenia z domu, również z pomocą doradcy. Szczegóły sprawdź na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/volvo-leasing, na której znajdziesz także aktualne oferty leasingu samochodów Volvo, w tym egzemplarzy dostępnych od ręki.

Dodaj komentarz