Śnieg mu niestraszny. Cztery na cztery od Mazdy

Nowa Mazda CX-5. Klimczak Mazda dealer

Prestiż posiadania luksusowej maszyny, bezpieczeństwo jazdy, wygoda prowadzenia. To tylko niektóre z rozlicznych zalet, jakimi na tle szeregu rozmaitych rodzajów dostępnych dziś samochodów osobowych wyróżniają się auta typu SUV z napędem 4×4.Przykładem solidnego wozu tej kategorii, którym z pewnością nie rozczaruje się nawet najbardziej wymagający, jest Mazda CX-5.

Dlaczego SUV?

Powodów podjęcia decyzji o zakupie klasycznego SUV-a jest naprawdę wiele. Odwiedzając salon motoryzacyjny poinformuje o tym nie tylko dealer Mazda. Ale także dostawcy wszelkich innych pojazdów tego typu. Zdecydowanie jest to auto ekskluzywne. Idealnie prezentuje się na parkingu oraz rewelacyjnie spisuje się na drodze. Nawet przy ciężkich warunkach atmosferycznych. SUV-em, na przykład takim jak Mazda CX-5, po prostu „płynie się”. Zupełnie nieodczuwalnie – zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera.

Nie trzeba osiągać szczególnie dużej prędkości, by móc doświadczyć komfortowej jazdy. Poza tym, nie zapominajmy również o tym, że SUV-y odznaczają się swą nietuzinkową konstrukcją. Jadąc SUV-em, nie ma kłopotu z wyprzedzaniem ponieważ kierowca może swobodnie zmieniać pas, bez konieczności celowego wychylania się i narażania na kolizję. Przekraczając kolejne kilometry, podróżujący Mazdą CX-5, bądź jakimkolwiek zbliżonym stylistyką samochodem, można odnieść wrażenie, że spędza się godziny wygodnie siedząc na mięciutkim, domowym fotelu. Bezproblemowe wrzucenie skrzyni automatycznej w tryb D, komfortowe rozsiadanie się w ulubionej pozycji, świetna widoczność od środka, jak również wyżej osadzone nadwozie sprawiają, że posiadacz tradycyjnego SUV-a może czuć się naprawdę wyjątkowo.

Mazda CX-5. Dealer Mazda Klimczak
Mazda CX-5. Dealer Mazda Klimczak

Mazda CX-5 – gwarancja bezpieczeństwa

Modele typu SUV na wzór Mazdy CX-5 projektowane są z myślą o zapewnieniu ich użytkownikom maksymalnego bezpieczeństwa jazdy. Większa masa, wysoka pozycja za kierownicą, odporność na zderzenia pozwalają na uniknięcie wypadku dużo bardziej niż we wszelkich pozostałych typach pojazdów. Koniecznie trzeba również wspomnieć o plusach zastosowania SUV-ów przy cięższych warunkach drogowych. Wsiadając w zimie we wspomnianą Mazdę CX-5, nie musisz podróżować z duszą na ramieniu, ślamazarnie jadąc w obawie przed wpadnięciem w poślizg. Dzięki napędowi 4×4, brak problemów z wygodnym przemierzaniem nawet mocno zaśnieżonych tras. Jedzie się szybko, na luzie, śmiało i bez zagrożenia. Tylnonapędowy roadster pozwala również na sprawne przejechanie i paruset kilometrów, brodząc w śniegu. W ostateczności, gdy warunki okażą się szczególnie ciężkie, kierowca auta klasy SUV i tak ma znaczną przewagę jeśli chodzi o tempo reakcji.

Przyjemność jazdy

Na przykładzie Mazdy CX-5 śmiało można stwierdzić, że samochody typu SUV zapewniają prawdziwą rozkosz prowadzenia. Zasiadający za kierownicą kompletnie nie czuje pokonywanych kilometrów, niezależnie od tego czy przemieszcza się odśnieżoną, suchą drogą asfaltową, czy też zmuszony jest przekraczać grząski, błotnisty teren. SUV-y z napędem 4×4 znakomicie spiszą się również przy nietuzinkowym hobby- ostrej jeździe po nietypowych nawierzchniach. Doskonale poradzą sobie także, gdy konieczne będzie dołączenie przyczepki bądź odholowanie innego pojazdu. To świetny wybór dla dużych rodzin, gdyż każdy pasażer może mieć wystarczająco dużo własnej przestrzeni. Nie ma dylematów związanych z wygodnym rozłożeniem się na fotelu, wyciągnięciem swobodnie nóg lub zamontowaniem fotelika dla dziecka. Do tego dochodzi perfekcyjne wykończenie, wręcz drobiazgowe, jakie zagwarantuje ekskluzywność użytkowania samochodu tak przez kierowcę, jak i pasażerów.

Dodaj komentarz