Jaki samochód na wyjazd w góry?

Mazda CX-5. Salon samochodowy Mazda Anndora Kraków

W okresie zimowym wielu z nas jest albo w trakcie lub dopiero planuje rozpoczęcie przygotowań do wyjazdu na ferie zimowe.


W pierwszej kolejności wybieramy termin oraz miejsce z odpowiednimi atrakcjami i aktywnościami na czas spędzania ferii. Do listy rzeczy do zrobienia każdy z nas powinien dopisać także wybór odpowiedniego auta.

Czego nam potrzeba do wyjazdu?

Samochód, którym poruszamy się na co dzień, pomimo tego, że zapewne jest fantastycznym pojazdem i spisuje się rewelacyjnie w miejskiej dżungli spełniając nasze wszystkie oczekiwania, w warunkach bardziej wymagający może okazać się niewystarczający, a w skrajnych przypadkach wręcz niebezpieczny. Ktoś, kto na co dzień korzysta z Mazdy MX-5, zapewne nie zamienił by jej na nic innego. Jednak, wyprawa tą zabawką zimą w Alpy może nie być zbyt bezpiecznym pomysłem.

Trzymając się wspomnianej wcześniej Mazdy, każdy ich salon samochodowy ma w ofercie pojazdy o zdecydowanie lepszych możliwościach jezdnych, tak potrzebnych na zaśnieżonych górskich serpentynach. Wchodząc do dealera Mazdy od razu rzuca się w oczy model wprost stworzony do takich warunków i zadań, czyli Mazda CX-5. Na pierwszy rzut oka widać, czemu ten model będzie spełniał wszystkie wymagania stawiane przed autem na taką podróż.

Mazda Anndora Kraków
Mazda Anndora Kraków

Cechy samochodu na wyjazd w góry

Model CX-5 jest kompaktowym suvem, który łączy w sobie przestronność i wygodę, z rozsądnych wymiarów bryłą. Dzięki bardzo dobrze zaprojektowanej przestrzeni wewnętrznej, czas długich podróży minie zarówno kierowcy, jak i pasażerom w bardzo wygodnych warunkach. Nawet kilkuset kilometrowa podróż nie wywoła większego zmęczenia wśród użytkowników tego modelu.
Całość napędzana jest nawet 194-konnym silnikiem benzynowym lub 175-konnym dieslem. Oba oczywiście w napędzie 4×4, który w warunkach górskich, śnieżnych dróg, pokazuje na co go stać. Dodając do tego wszystkie najnowsze obecnie systemy bezpieczeństwa i kontroli toru jazdy, otrzymujemy pojazd, którym bez najmniejszego lęku przewieziemy rodzinę nawet do najwyżej położonego w górach hotelu.

Mazda na górskie drogi

Auta o podobnie górskich możliwościach można znaleźć również u producentów innych marek, czemu wiec warto mieć zawsze pod ręką wizytówkę Mazda dealer? Ponieważ za Mazdą przemawia jej wręcz już legendarna bezawaryjność, tak bardzo potrzebna i oczekiwana na długich wakacyjnych wyjazdach. Poza tym niebanalna, nieustannie urzekająca stylistyka to coś, co zrozumie jedynie osoba, która choć raz miała przyjemność siedzieć za kierownicą, któregoś z ich modeli. Przyjemność z prowadzenia, wyczucie auta, wrażenia i bodźce jakich dostarcza ten producent, są niespotykane u nikogo innego.

Górzyste tereny znacznie odbiegają swoimi właściwościami jezdnymi od tego do czego przyzwyczajony jest typowy miejski kierowca. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny i wybierzmy samochód, który poprzez swoje możliwości zapewni nam bezpieczne podróżowanie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Materiał powstał we współpracy z salonem samochodowym Mazda Anndora Kraków – www.anndora.mazda-dealer.pl.

Dodaj komentarz