Plusy i minusy zakupu auta w salonie samochodowym

nowy samochód z salonu

Pogląd o tym, że auta nowe są dużo droższe od używanych nie do końca jest prawdą. Różnica polega głównie na wysokości jednorazowego wydatku.

Czy dobrym pomysłem będzie kupno samochodu używanego, czy może rozsądniejszy okaże się wybór nowego modelu? To pytanie nieodmiennie zadają sobie kierowcy, którzy myślą o wymianie samochodu lub zakupie pierwszego czterech kołek. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić nieco wątpliwości związane z zakupem nowego auta.

Plusy samochodu z salonu

Kupno nowego samochodu to przede wszystkim gwarancja sprawności auta i jakości jego wykonania. Jedynie kupując nowe auta ma się pewność, że nie było przerobione, czy gruntownie remontowane po wypadku. Co – szczególnie w tym ostatnim przypadku – w oczywisty sposób zmniejszaja jego wartość. Jeżeli miejscem zakupu auta jest salon samochodowy, dostaje się zawsze dokładnie to, za co się płaci.

Plusem zakupu nowego samochodu jest również fakt, że przez kilka lat będzie on na gwarancji. Jeżeli więc nie z winy właściciela, ale ze względu na możliwe wady produkcyjne dojdzie do jakiegokolwiek rodzaju usterki- producent pokryje koszty naprawy. Nowy samochód obejmuje obsługa autoryzowanego serwisu, który zatrudnia fachowców posiadających odpowiednie dla danej marki samochodu kwalifikacje. Jeśli zostaną zastosowane części zamienne, to wyłącznie oryginalne, identyczne jak w nowym aucie.

Warto zaznaczyć, że jeżeli kupujący decydują się na zamianę samochodu na nowy, sprzedaż starego auta możliwa jest również za pośrednictwem salonu. Wcześniej używany samochód można również zostawić w rozliczeniu, co zmniejsza koszt zakupu nowego.

Samochód prosto z salonu – minusy

Wybór samochodu prosto z salonu to rozwiązanie, na które decyduje się wciąż jeszcze mniejsza grupa kupujących, niż decydująca się na auto używane. Powodem jest tu jednak przede wszystkim wysokość kwoty, jaką należy zapłacić za nowe auto. Czy jednak w rzeczywistości jest faktycznie tak, że cena aut nowych aż tak bardzo odbiega od ceny aut używanych?

Wszystko zależy od auta stanu używanego samochodu na jaki się zdecydujemy. Może się okazać, że koszty napraw, które prędzej czy później będą konieczne, znacznie zwiększą faktyczną cenę samochodu. W przypadku samochodów nowych 2– są one zazwyczaj objęte kilkuletnią gwarancją, a więc właściciel nie ponosi kosztów ewentualnych napraw.

Doliczyć należy także różnicę w cenie paliwa – starsze auta niejednokrotnie spalają go o wiele więcej niż cechujące się dużą oszczędnością samochody obecnie sprzedawane. Pogląd o tym, że auta nowe są dużo droższe od używanych nie do końca jest prawdą. Różnica polega głównie na wysokości jednorazowego wydatku.

Zdjęcie Alexa Holyoake na Unsplash

Dodaj komentarz