Jaką myjnię wybrać? Skuteczne sposoby na czysty samochód

myjnia samochodowa

Samochód, przez wielu mężczyzn nazywany jest ich drugą miłością. Można stwierdzić, że coś jest na rzeczy, gdyż Panowie bardzo dbają o swoje pojazdy. Poza naprawami i ochroną ich stanu technicznego, niezwykle ważne jest też utrzymanie auta w czystości.

Oczywiście czysty samochód jest chlubą właściciela, jednak wbrew pozorom wybór najlepszej myjni nie jest taki łatwy, gdyż należy dbać o odpowiednią ochronę lakieru, który pod wpływem złej pielęgnacji narażony jest na odpryski, czy uszkodzenia.

Wybór myjni ma znaczenie

Można rzec, że kiedyś było łatwiej. Jeszcze kilka dekad temu, właściciele samochodów często myli je sami. Mało kto zastanawiał się nad uszkodzeniem lakieru. Samochód był tylko wygodnym środkiem transportu, obecnie zdecydowanie więcej czasu poświęca się na jego pielęgnacje i ochronę. Szczególnie osoby mogące pochwalić się nowymi pojazdami bardzo o nie dbają, zatem sposób ich mycia, ma tutaj kluczowe znaczenie. Możliwości jest naprawdę sporo.

CZYTAJ TAKŻE:  Lakier samochodowy zmieniający kolor – hit czy kit?

Myjnia ręczna jest najdroższą metodą, jednak wybierając najlepszych i sprawdzonych specjalistów samochód może być nie tylko nieskazitelnie czysty, ale również jego lakier błyszczący. Pracownicy myjni powinni rozpocząć mycie samochodu od dachu i przesuwać się ku dolnym elementom. Ważne, aby myć dokładnie nadkola i progi, gdzie zimą może osadzać się sól i piach. Mogą one przyczyniać się do korozji. Istotne znaczenie ma wybór odpowiedniej szczotki, najlepiej z naturalnego włosia, dzięki temu lakier nie zostanie uszkodzony, ani też zarysowany. Pracownicy myjni mają dostęp do najlepszej jakości sprzętu i kosmetyków, dzięki temu samochód będzie czysty, ale i zabezpieczony.

Myjnia bezdotykowa – szybko, ale czy dokładnie?

Bądźmy szczerzy, obecnie mało kto ma wiele czasu na mycie samochodu, zatem, gdy jest on już na tyle brudny, to dopiero wtedy decydujemy się na jego umycie. Najlepszą opcją, w takiej sytuacji wydaje się być myjnia bezdotykowa. Zazwyczaj znajduje się ona blisko stacji paliw, czy też supermarketów. To naprawdę tania opcja. Wystarczy tylko wrzucić kilka złotych i już można przejść do mycia. Zazwyczaj minuta kosztuje około 1 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Samochód bez prawa jazdy. Od kiedy można jeździć autem?

Z lancy najpierw płynie woda, następnie płyn, można także wykorzystać aktywną pianę. Tutaj wadą może być niedokładność. Trzeba poświęcić dosyć sporo czasu, aby dokładnie wyszorować samochód. Jednak taka opcja jest dosyć korzystna, gdy nie mamy czasu, a chcemy, aby nasz samochód nie był pokryty brudem. Owszem zakamarki pewnie będą niedomyte, jednak gdy nie mamy czasu, to całkiem dobry wybór. Jedynym minusem może być fakt, że należy uważać podczas posługiwania się lancom, aby nie uszkodzić lakieru.

Myjnia automatyczna – wygoda i szybkość

Myjnia automatyczna to także dobry wybór, gdy nie mamy chęci, ani czasu na długie mycie samochodu. Wystarczy tylko udać się do takiej myjni, a następnie wykupić dostęp. Pozostaje już tylko poczekać, aż nasze auto zostanie umyte. Samemu można wybrać program i usługi np. lakierowanie, czy powtórne mycie. Już w 10 minut samochód może być czysty, jednak tutaj największym problemem może być fakt, że szczotki czyszczące mogą uszkodzić karoserie.

Zdjęcie: Tuomas Nylund na Unsplash

Dodaj komentarz