Jak wybrać dobrego dealera samochodów Mazda?

modele mazdy

 

Samochód pełni w życiu człowieka szereg różnorakich funkcji. Są takie osoby, które traktują auto czysto użytkowo. Ma ono zawieźć pasażerów na miejsce czy przetransportować bagaż.

Jednak dla wielu osób auto jest czymś więcej. Nie brakuje wśród nas miłośników motoryzacji, którzy otaczają samochód estymą i traktują jako coś więcej, niż tylko środek transportu.

Wielokrotnie, kupując nowe auto, wiążemy się z nim na długie lata. Nie każdy zmienia samochody jak rękawiczki, a woli być właścicielem jednego modelu przez długie lata. To powoduje, że więź człowieka z danym egzemplarzem samochodu, jak i całą marką, trwa przez długi czas. Tak, jak dokładnie sprawdzamy przy zakupie używane auto, tak kupując nową Mazdę z salonu samochodowego, również powinniśmy dobrze wybrać dealera. Nie każdy z nich oferuje bowiem taki sam pakiet usług.

Nie każdy dealer samochodów jest taki sam

Wydawać by się mogło, że każdy salon samochodowy danej marki będzie miał identyczną ofertę, zarówno pod względem samych aut, jak i dodatkowych usług. A wcale tak nie jest. Tak popularne w Polsce auto, jak Mazda, ma wielu dealerów, ale nie w każdym znajdziemy identyczną ofertę. A dziś nowo kupowany samochód to coś więcej niż tylko sam pojazd. To też przede wszystkim serwis, dodatkowe usługi, w tym głównie finansowe, związane zarówno z samą płatnością za samochód, oraz wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Mazda jako renomowany i szanujący się producent samochodów oferuje szeroki pakiet takich usług.

Duży asortyment aut i dobry serwis

Kupując auto, na pewno chcielibyśmy mieć duży wybór. Przede wszystkim móc wybrać spośród wszystkich aktualnie produkowanych przez daną firmę modeli. Równie istotny jest duży wybór, jeśli chodzi o gamę silników, wyposażenie dodatkowe, kolorystykę itp. Nie każdy dealer samochodowy będzie miał to wszystko.

Choć każdy z nas liczy na to, że auto będzie bezawaryjne, to niestety, każde z nich prędzej czy później będzie wymagało jakiejś naprawy. Dobry autoryzowany serwis przy salonie samochodowym jest na wagę złota. Naprawy gwarancyjne będą co prawda wszędzie wykonywane za darmo, ale wiedza i fachowo mechaników również się liczy.

Dobry dealer samochodów oferuje wiele usług finansowych

Obecnie, aby kupić auto nie posiadając gotówki, nie trzeba udawać się do banku. Wszelkie formalności finansowe może załatwić za nas dealer samochodowy. Dobry dealer samochodowy Mazdy powinien mieć w ofercie usługę Mazda Finance, która pozwala na spełnienie formalności za pośrednictwem dealera i składa się z następujących kroków:

  • wybór auta
  • wybór finansowania
  • wniosek klienta i decyzja kredytowa lub leasingowa
  • podpisanie umowy
  • rejestracja auta i ubezpieczenie
  • odbiór auta

Warto również wspomnieć o contact center w salonie samochodowym, ponieważ wpływa to znacząco na jakość obsługi klienta.

Dobry dealer samochodów to dobre ceny i promocje

Duży, renomowany dealer Mazdy będzie w stanie zaoferować nam dobre ceny na sam samochód i opcje dodatkowe. Często pojawiają się promocje i wyprzedaże. Profesjonalny dealer samochodów będzie w stanie zaoferować nam pośrednictwo, abyśmy mogli w dobrej cenie nabyć ubezpieczenie samochodu.

Dodaj komentarz