Jazda testowa Suzuki – dlaczego warto się na nią umówić?

jazda testowa suzuki

Testy, komentarze, opinie, recenzje – obecnie mamy bardzo szerokie możliwości w zakresie zapoznania się z danym modelem samochodu jeszcze zanim obejrzymy go w salonie. To bez wątpienia bardzo ułatwia dokonanie wstępnego wyboru, natomiast nigdy nie zastąpi jazdy testowej. Chcąc kupić fabrycznie nowe auto warto poświęcić czas i umówić się na przejażdżkę w salonie autoryzowanego dealera marki. Dlaczego jazda testowa Suzuki (lub dowolnym innym samochodem) jest tak ważna? Sprawdź to w naszym artykule.

jazda testowa suzuki

Osobiste odczucia z jazdy są bardziej miarodajne niż jakikolwiek test

Nawet najrzetelniejszy test samochodu nie zastąpi możliwości osobistego zapoznania się z pojazdem. Co z tego, że dziennikarz twierdzi, iż dane auto „jest dynamiczne”, skoro Twoje oczekiwania w tym zakresie mogą być zupełnie inne? Zamiast ryzykować rozczarowaniem, lepiej jest więc umówić się na jazdę testową Suzuki i we własnym zakresie sprawdzić:

  • jak auto się prowadzi,
  • czy dynamika danej wersji silnikowej jest wystarczająca,
  • czy ilość miejsca w środku jest odpowiednia dla kierowcy i pasażerów,
  • czy wyciszenie wnętrza jest na takim poziomie, jakiego oczekuje przyszły właściciel,
  • jakie jest zużycie paliwa w warunkach miejskich,
  • jak wypada pozycja za kierownicą,
  • czy do samochodu wygodnie się wsiada i z niego wysiada itd.

Jazda testowa Suzuki pozwoli Ci sprawdzić różne wersje silnikowe

To bardzo ważne, aby rozważając zakup konkretnego modelu samochodu móc sprawdzić go w różnych wersjach napędu. Często jest tak, że przyszły nabywca z góry zakłada zakup np. słabszego silnika benzynowego, jednak po przejechaniu się autem dochodzi do wniosku, że jednak dynamika jest dla niego nieakceptowalna. Wtedy będzie jeszcze czas na przetestowanie mocniejszej wersji i podjęcie takiej decyzji zakupowej, z której nabywca będzie zadowolony.

Przetestujesz samochód w realnych warunkach drogowych

Dane techniczne, w szczególności dotyczące spalania oraz osiągów jednostki napędowej, są mało miarodajne, ponieważ realne warunki drogowe znacząco odbiegają od tych laboratoryjnych. Warto zatem wziąć samochód na jazdę testową i w tym czasie użytkować go tak, jakby już należał do testującego.

Sprawdzamy auto w mieście, w miarę możliwości wybieramy się też na drogę ekspresową, wykonujemy podstawowe manewry (parkowanie, zawracanie etc.) – wszystko to pozwoli rzetelnie ocenić, czy dany model w takiej wersji silnikowej spełni oczekiwania nabywcy oraz innych osób, które mają podróżować tym autem.

Gdzie warto umówić się na jazdę testową Suzuki?

Najlepiej tam, gdzie możesz liczyć na sporą dostępność samochodów testowych w różnych wersjach silnikowych i wyposażenia. Dzięki temu nie będziesz musiał długo czekać na swoją kolej czy iść na kompromis i np. sprawdzać auta napędzanego silnikiem, który i tak Cię nie interesuje.

Pod tym względem zdecydowanie wyróżnia się autoryzowany dealer japońskiej marki – MM Cars Suzuki, który na jazdy testowe zaprasza do swoich salonów w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

 


Dodaj komentarz