Na czym polega polerowanie lamp i po co się je wykonuje?

Kierowcy z pewnością wiedzą jak odpowiednio zadbać o swój pojazd. Nie tylko wymaga on regularnego serwisu, ale również odpowiednich zabiegów, które pomogą zadbać o jego wygląd zewnętrzny. Najwięcej uwagi powinno się jednak poświęcić reflektorom, które są narażone na najszybsze zużywanie się. Wówczas nie tylko ogranicza się zasięg światła, co może być szczególnie niekomfortowe podczas jazdy nocą, ale dodatkowo znacznie traci na estetyce zewnętrzy wygląd pojazdu. W związku z tym czym jest polerowanie reflektorów i dlaczego się je wykonuje?

Czym jest polerowanie lamp?

Zacznijmy od tego, że polerowanie lamp to jedynie dość potoczny i ogólnikowy termin, którym określa się cały zestaw wielu czynności i działań, które mają doprowadzić do zregenerowania reflektorów pojazdu. Polerowanie lamp staje się obecnie coraz to bardziej popularną usługą. To właśnie dzięki kilku zabiegom, kierowcy mogą odzyskać pełną funkcjonalność reflektorów w swoim aucie, a co najważniejsze, przywrócić zużytym lampom niezwykle atrakcyjny wygląd. Po co wykonuje się polerowanie reflektorów i do czego taki zabieg jest potrzebny? Otóż jak łatwo można się domyśleć, zużyte reflektory znacznie tracą na swojej funkcjonalności i nie są wstanie zapewnić komfortu świetlnego. Wówczas jazda w nocy może być o wiele bardziej uciążliwa, a co więcej niebezpieczna nie tylko dla kierowców i pasażerów, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jak przebiega proces polerowania reflektorów?

Wspomniane już zostało, że polerowania reflektorów to proce niezwykle złożony i składa się on z wielu kroków. Pierwszym z nich jest demontaż lamp, a następnie wykonuje się:

  • odtłuszczanie i oczyszczanie lamp
  • demontaż odbłyśników
  • usunięcie starych i zużytych powłok z odbłyśników, a następnie przygotowuje się je do założenia nowych
  • nakładanie specjalnego podkładu na odbłyśniki, a co więcej nakłada się również warstwę refleksyjną, a także warstwę zabezpieczającą
  • polerowanie lamp- nazywane również polerowaniem właściwym, które polega na regeneracji całej powierzchni klosza lampy i usunięciu rys
  • ponowny montaż lampy

Kiedy wszystkie kroki polerowania lamp przebiegną pomyślnie, lampy prezentują się jak nowe i odzyskują swoją funkcjonalność. W związku z tym kierowcy mogą cieszyć się bezpieczną i niezwykle komfortową jazdą w praktycznie każdych warunkach przez wiele kolejnych lat. Co ważniejsze polerowanie lamp nie jest kosztownym zabiegiem, a dzięki niemu samochód może odzyskać atrakcyjny wygląd zewnętrzny.

Polerowanie lamp lepiej powierzyć specjaliście

Polerowanie lamp jest zabiegiem dość skomplikowanym i chociaż obecnie rynek oferuje wiele produktów, do samodzielnego wypolerowania reflektorów, to znacznie lepiej jest powierzyć to zadanie specjaliście jak np. autoklinika.bialystok.pl. Jest to firma, która od wielu lat jest liderem w zakresie car detalingu, a także polerowania lamp. Dysponują oni nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale co najważniejsze wiedzą i doświadczeniem odnośnie tego jak przywrócić lampom atrakcyjny i świeży wygląd. Samodzielne polerowanie reflektorów, może przynieść efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego.

Dodaj komentarz