Carsharing – korzystaj z samochodu wtedy, kiedy potrzebujesz!

Carsharing w polskich miastach

W wielu polskich miastach można korzystać z bikesharingu, czyli z usługi wynajmu rowerów na czas. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również działający na podobnej zasadzie carsharing.

Na minuty i na godziny

Carsharing to system wspólnego używania samochodów osobowych, które udostępniane są użytkownikom za opłatą. To innowacyjny model wypożyczalni samochodowych, w których możemy wynajmować pojazdy na krótki czas – na minuty czy na godziny.

Organizacja wynajmu samochodów opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu aplikacji na smartfony. Po instalacji odpowiedniej aplikacji użytkownik podpina do niej kartę płatniczą, z której pobierane są automatycznie opłaty w zależności od czasu użytkowania pojazdu. Dzięki temu carsharing minimalizuje wszelkie formalności – rezerwacja, odbiór oraz zwrot pojazdu odbywają się we własnym zakresie przez użytkownika. W ramach usługi carsharingu użytkownicy nie muszą ponosić kosztów ubezpieczenia, serwisu oraz przeglądów. Dzięki temu klient nie musi już zajmować się tym samodzielnie – odbiera auto gotowe do użytkowania. Dzisiaj carsharing jest dostępny w kilku miastach. W Poznaniu swoje usługi oferuje firma Easyshare.

Carsharing – szybko i wygodnie

Z jakimi kosztami za wypożyczenie pojazdu musimy się liczyć? W przypadku firmy Easyshare cena za każdy rozpoczęty kilometr jazdy to 0,65 zł (w ramach promocyjnych cen) oraz 0,50 zł za minutę jazdy. W przypadku postoju, na przykład wtedy, gdy chcemy wyjść do sklepu, za jedną minutę zapłacimy 0,10 zł – w godzinach od 7 do 22, a w godzinach od 22 do 7 zaledwie 0,01 zł.

Carsharing to interesująca propozycja przeznaczona dla osób, które poszukują szybkiego i wygodnego dostępu do samochodu – wystarczy tylko rezerwacja on-line i już niedługo można odebrać pojazd i dojechać nim na miejsce Carsharing to korzystne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych. Jest to najbardziej opłacalna opcja dla osób, które potrzebują samochód od czasu do czasu, dlatego nie decydują się na zakupienie własnego pojazdu. Usługa carsharingu to atrakcyjna cenowo alternatywa dla taksówek i znacznie wygodniejsza od komunikacji miejskiej. Warto wypróbować!


Dodaj komentarz